סנסקריט
מילה למילה
תרגום
התעמקות
אוּצְ'צַ'יְהְּשְׂרַוַסַם אַשְׂוָאנָאםּ  וידְדְהי מָאם אַמְרּיתוֹדְבְּהַוַם
אַיְרָאוַתַםּ גַגֵ'נְדְרָאנָּאםּ  נַרָאנָּאםּ צַ'ה נַרָאדְהיפַּם
אוּצְ'צַ'יְהְּשְׂרַוַסַם—אוּצְ'צַ'יְהְּשְׂרַוָא; אַשְׂוָאנָאם—מבין הסוסים; וידְדְהי—דע; מָאם—אותי; אַמְרּיתַה-אוּדְבְּהַוַם—נוצר במהלך חביצת האוקיינוס; אַיְרָאוַתַם—אַיְרָאוַתַה; גַגַ'ה-אינְדְרָאנָּאם—מבין הפילים האצילים; נַרָאנָּאם—מבין האנשים; צַ'ה—ו-; נַרַה-אַדְהיפַּם—המלך.
תרגום
מהסוסים דע כי אני הוא אוּצְ'צַ'יְהְּשְׂרַוָא, שנוצר במהלך חביצתו של האוקיינוס לצורך הפקת הנקטר. מבין הפילים האצילים אני הוא אַיְרָאוַתַה, ומבני האדם אני המלך.
התעמקות
האלים-למחצה הדְבֵקים השתתפו פעם עם הדמונים בחביצת הים. חביצתם הפיקה נקטר ורעל, ושיווה לגם את הרעל. מן הנקטר נוצרו ישויות רבות, ביניהן הסוס אוּצְ'צַ'יְהְּשְׂרַוָא והפיל אַיְרָאוַתַה. מאחר ששניים אלה נוצרו מנקטר, הרי שהם מיוחדים עד מאוד ומייצגים את קרישנה.

באנשים, המלך מייצג את קרישנה. זאת משום שקרישנה מקיים את היקום, ואילו המלכים, שהוכתרו למעמדם בזכות מעלותיהם האלוהיות, מקיימים את ממלכותיהם. מַהָארָאגַ'ה יוּדְהישְׁטְהירַה, מַהָארָאגַ'ה פַּרִיקְשׁית והאל ראמה — אלה כולם מלכים צדיקים שפעלו לטובת נתיניהם תמיד. המלך נחשב בספרות הוֵדית לנציגו של אלוהים. בתקופתנו, עם הסתאבות עקרונות הדת, הידרדר השלטון המלוכני עד שחוסל לגמרי, אף שידוע כי בעבר, בשלטונם של מלכים צדיקים, היו האנשים מאושרים יותר.